“Шахтар” двічі відігрався у матчі проти “Хоффенхайма”

Поєдинок першого туру Ліги чемпіонів у Харкові завершився внічию   джерело

Сьогодні в Харкові донецький “Шахтар” зіграв внічию з “Хоффенхаймом” в першому турі групового етапу Ліги чемпіонів.

Паулу Фонсека виставив на прем’єру той же склад, який проводив і генеральну репетицію – з “Олександрією” в чемпіонаті України. Ось тільки суперник зовсім іншого порядку, а тому і сценарій поєдинку виявився іншим.

“Хоффенхайм” почав дуже жваво (Салаї вже на 15-й секунді забіг в офсайд) і зумів забити швидкий гол. На 6-й хвилині центрбекі “гірників” не змогли перехопити передачу Біттенкурта на Грілліча, і австрієць (який починав кар’єру як атакуючий хав, а опорником став, граючи в “Вердері” у Віктора Скрипника) елегантно підсік м’яч над П’ятовим – 0: 1. Так швидко в стартовому матчі групового етапу ЛЧ “Шахтар” ще ніколи не пропускав. Поки “оранжево-чорні” приходили в себе, німці ледь не подвоїли рахунок. Після подачі зліва і знижки Салаї потужно пробив з розвороту – господарів врятував П’ятов.

У донеччан почало щось виходити в атаці лише ближче до екватора тайму. Після кросу Ракицького добре приклався головою Степаненко – трохи вище воріт. А потім маленький шедевр створив Ісмаїлі. Отримавши на фланзі пас від Мораеса, лівий латераль “Шахтаря” познущався над Нордвейтом, ледь не посадивши того на “п’яту точку”, і в падінні пробив з під нього в дальній кут – 1: 1.

Здавалося, цей гол надихне господарів. Але сталося навпаки: не на жарт завелись німці, раз по раз проходили центральну зону господарів, як ніж крізь масло. Спочатку Пятов і Бутко на пару не дали Жоелінтону повторити трюк Ісмаїлі. Потім наш голкіпер зреагував на потужний удар головою від набігаючого Біттенкурта. І все-таки німці забили до перерви другий гол. Рослий Нордтвейт при подачі кутового ледь випередив П’ятова, який вийшов на перехоплення, і пробив повз рук воротаря в ліву “дев’ятку” – 1: 2, з якими команди і пішли відпочивати.

Відразу після антракту німці могли зробити рахунок зовсім сумним для нас, але черговий сейв видав Пятов, впоравшись з ударом свого “друга” Крамаріча. Паулу Фонсека кинув в бій свіжого Коваленко. Той вніс пожвавлення в гру, і навіть віддав Мораесу гольовий пас, але з невеликого офсайду. З другим джокером португальська наставника “гірників” вгадав ще більше. Майкону вистачило всього п’яти хвилин на поле, щоб відзначити свій дебют в ЛЧ дебютним голів. Бразилець отримав м’яч метрах в 25 від воріт і що є сили зарядив з лівої – як з гармати, без шансів для Бауманна. 2: 2! І ось тут вже “Шахтар” прокинувся і заграв так, як уміє. Майже відразу міг забивати Мораес. Тайсон зліва прострілював на дальню штангу, де Жуніор вже готувався замкнути, але капітан “Хоффенхайма” Фогт в останній момент зняв м’яч з ноги кращого бомбардира УПЛ нинішнього сезону. А на останній хвилині основного часу схопився за голову вже Марлос, що бив з забійної позиції, але у воротаря.

Підсумкова нічия – 2: 2. У другому матчі групи сьогодні “МанСіті” зіграє проти “Ліона”.

“Шахтар” – “Хоффенхайм” – 2: 2

Голи: Ісмаїлі (27), Майкон (82) – Грілліч (6), Нордтвейт (38)

Шахтар“: Пятов, Бутко, Хочолава, Ракицький, Ісмаїлі, Степаненко, Алан Патрік (Майкон Барберан, 76), Марлос, Болбат (Коваленко, 57), Тайсон, Жуніор Мораес

Хоффенхайм“: Бауманн, Кадержабек, Пош, Біттенкорт (Демірбай, 64), Шульц, Фогт, Нордтвейт, Грілліч, Салаї (Цубер, 75), Крамаріч (Нельсон, 85), Жоелінтон

Попередження: Жуніор Мораес (45), Алан Патрік (53), Ракицький (77) – Грілліч (29)